EnglishFrançaisDeutschItalianoPolskiPortuguêsРусскийEspañol
sobota, Maj 30e-franczyza.pl - pomysł na biznes 2019 roku

Sklep internetowy XML w modelu dropshipping

Czym w ogóle jest dropshipping?

Dropshipping to model prowadzenia sprzedaży internetowej, w którym hurtownia zajmuje się realizacją zamówień i wysyłką towaru do Klienta. Nie musisz inwestować w zatowarowanie sklepu, nie ponosisz kosztów magazynowania. Musisz jednak posiadać kompleksowe oprogramowanie do sprzedaży internetowej, musisz sam prowadzić pełną logistykę informacji.

Jak działa sprzedaż w modelu dropshipping? Proces realizacji zamówienia.

1. NOWE ZAMÓWIENIE W SKLEPIE
Efektem prowadzonych przez sklep internetowy działań promocyjnych jest pojawienie się Kupujących, którzy dokonują zakupów.

2. PRZEKAZANIE ZAMÓWIENIA DO HURTOWNI
Nowe zamówienie ze sklepu zostaje przekazane do hurtowni. W zależności od dostawcy odbywa się automatycznie lub e-mailowo.

3. REALIZACJA ZAMÓWIENIA
Na podstawie otrzymanych informacji po stronie hurtowni uruchomiony zostaje proces przygotowania zamówienia do wysyłki.

4. WYSYŁKA TOWARU DO KLIENTA
Towar wysyłany jest bezpośrednio do Klienta z centrum magazynowego. Często zdarza się, że hurtownia zajmuje się obsługą zwrotów i reklamacji.

Czy dropshipping się opłaca?

Małe ryzyko finansowe, niskie koszty początkowe, szybki start i różnorodność produktów dodatkowo zwiększają szanse powodzenia Twojego sklepu internetowego. Sprzedaż internetowa to forma działalności gospodarczej i tak jest traktowana w świetle prawa. Aby legalnie sprzedawać w Internecie musisz posiadać firmę. Działalność gospodarczą w dzisiejszych czasach możesz założyć przez Internet. Twoim najważniejszym zadaniem będzie promocja sklepu internetowego i kompleksowa obsługa klientów. Ustal jakie produkty chcesz sprzedawać, skontaktuj się z hurtownią w celu nawiązania współpracy. Wybierz produkty i ustal Twoją marżę. Możesz przyjąć jedną z dwóch wersji, że Twój sklep będzie zintegrowany z jedną lub kilkoma hurtowniami dropshipping.

Loading...
OFERTA